| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Www.alegro.pl
Www.facebook.pl
Www.fotka.pl
Www.girlsgogames.pl
Www.gry.pl
Www.mojulubionypupilek.pl
Www.morusek.pl
Www.nasza-klasa.pl
Www.o2.pl
Www.onet.pl
Www.pandanda.pl
Www.panfu.pl
Www.wp.pl
Www.wrzuta.pl
Www.youtube.pl
niedziela, 08 maja 2011
Zagadka nr. 3.

Zagadka:

Podwodny robak. Ma kolor czarny. Często jest wykorzystywany do zabiegów lekarskich. 

 

I jak wiecie o jakiego robaka tu chodzi? 

Odpowiedzi w komentarzach!

20:59, miluna511 , zagadki
Link Komentarze (3) »
Zaprzyjaźnij się ;P

Zaprzyjaźnisz się z swoim psem? Inni mówią, że to głupie, ale ty jednak uważasz, że to dobry pomysł. Kto ma rację? Ów ty! Psy trzeba traktować jak członków rodziny, którymi są. Jak ludzie mają uczucja, i nie należy ich odrzucać. Bo nie wiadomo jak bez nich by się  żyło. Może lepiej, może nie. 


20:56, miluna511 , psy
Link Komentarze (1) »
sobota, 07 maja 2011
Motyle i ich rasy.

W Polsce wyrurzniamy kilkanaście gatunków motyli. Zazwyczaj ludzie nie wiedzą co im przeleci koło nosa. Polska chwali się gatunkiem: "Paź Królowej"- jest to przepiękny motyl o kolorowym ubarwieniu, bardzo rzuca się w oczy. Innymi gatunkami też są: Kapuśniak, Szczotecznica Szarawka, Zmieszchnica Trupia Główka, Niedźwiedziówka Krasa... I wiele innych motylków. ;)

 

17:49, miluna511 , owady
Link Komentarze (1) »
środa, 04 maja 2011
Pies, kot i co jeszcze? ...

Gdy masz w domu dużo zwierząt cierpliwość twej mamy się kończ, bo zazwyczaj ty bawisz się z zwierzakiem a twoja mama sprząta kupy. Przecież jak nie sprzątasz po pupilu, to po co go brałeś ?! Nie myśl że twoim rodzicom łatwo uporać się z życiem, do tego trzeba mieć łeb. Jak go nie masz to...  Nic dobrego... Ale pamiętaj zwierzę to nie zabawka, też żyje. A już wogule jak masz ich więcej niz 1. Jak w tytule "Pies, kot (...)" Pies i kot nie trzymają się ze sobą w zgodzie, chyba że... Chyba że: ich tak nauczysz. Wtedy masz już lepiej. Pamiętaj pies, kot ODPOWIEDZIALNOŚC!!!!!

 

 

poniedziałek, 02 maja 2011
Wszystko o żółwiach:

Czy wiesz, że...?

- Skorupa żółwia to jego kręgosłup. Żółwie nie maja szkieletu, czyli żadnych kości w środku.

- Żółwie nie powinny jeść sałaty. Zawiera dużo związków szkodliwych dla tych gadów. Domowe żółwie najlepiej karmić gotowymi paszami, dostępnymi w sklepach zoologicznych.

- Żółwie również chorują, chociaż często tego nie widać. Najbardziej trzeba uważać na przeciągi. W naturalnym środowisku chowa się w jakieś zaciszne miejsce, a w domu ty już o tym myśl.

 

Czy to chłopiec, czy dziewczynka?

- Żółw tak samo jak człowiek, ma płeć. Można rozpoznać jego płeć po 2-3 latach jego życia. Samce wyraźnie mają dłuższe 3 środkowe pazurki na przednich łapkach i grube na końcu ogony. Ale najlepiej zgłosić się do weterynarza.

 

Polski żółw

W Polsce na wolności żyje 1 gatunek żółwia- żółw błotny, doskonale radzi sobie z naszym zmiennym klimatem. Bardzo trudno go spotkać, ale jeśliu często wyprawiamy się na podmokłe tereny, jest taka szansa. Najlepiej oglądać go z daleka- jest pod ścisłą ochroną. 

                                                               O żółwiach to wszystko...

sobota, 30 kwietnia 2011
Psia MODA...

Moda, moda, moda. W dzisiejszym życiu to coś ważnego lecz w przeszłości ludzie się tym tak bardzo nie przejmowali. 

Lecz teraz rozmawiamy o modzie dla psów. Szczegulnie Yorków, i nie tylko. Wiemy że od jakiegoś czasu można zauważyć pieski w sweterkach, kubraczkach. Ładnie wyglądają, ale mniej fajniej się w tym czują. Psów nie powinno się ubierać z różnych powodów, ale w to nie wnikam. I to na tyle, popatrzcie na poniższe zdjęcia. :)

 

Piękne psy w pięknych ubrankach!!


15:05, miluna511 , psy
Link Komentarze (1) »
środa, 27 kwietnia 2011
O ty żabo!

 

Spokojnie! Już czas na żaby!

15:27, miluna511 , Żaby
Link Komentarze (1) »
Kkkrólikkk... iii

Czeeeść!! Spora część ludzi patrzy wyłącznie na wygląd naszych domowych pupili. Ale to błąd. Niestety tak jest, że dużo osób je popełnia. Np. króliki. Niektóre ładne, inne brzydkie. Lecz nikt nie spojrzał na charakter króliczka. Jeśli jest miły, nie gryźe to czemu go nie lubić?? Nieewieem. Ale trzeba też na to patrzeć! Zawsze!


niedziela, 24 kwietnia 2011
Wesolych swiat!

Wracając do świąt: Wszystkiego najlepszego z tej okazji. Wiemy że nadszedł czas Świąt WIELKANOCNYCH: Jest to czas zmartchwywstania pana Jezusa, mam nadzieje że kazdy to wie. Pare słów o jutrzejszym dniu: Jutro jest ''Lany Poniedzialek'' kazde dziecko wtedy jest mokre. To SUPER dzień!!!!!!!!  Wesołych!!

sobota, 23 kwietnia 2011
Świąteczne zwierzaczki:

Wiemy ,że nadszedł czas Wielanocy. I wiemy też jakie zwierzęta kojarzą się nam z Wielkanocą. Jakie???  To: baranek, zając, i kura. W koszyczku najlepiej mieć baranka koniecznie z charągwią. Gdy włożymy zwierzątko z czekolady np. czekoladowego zajączka, przyniesiemy koszyczek wielkanocny z grzechem, a tego nie chcemy. I jeszcze Życzę wszystkim czytelnikom: WESOŁYCH ŚWIĄT!!!  :)