| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Www.alegro.pl
Www.facebook.pl
Www.fotka.pl
Www.girlsgogames.pl
Www.gry.pl
Www.mojulubionypupilek.pl
Www.morusek.pl
Www.nasza-klasa.pl
Www.o2.pl
Www.onet.pl
Www.pandanda.pl
Www.panfu.pl
Www.wp.pl
Www.wrzuta.pl
Www.youtube.pl
środa, 01 czerwca 2011
Gdy zobaczę JEŻA.

Gdy zobaczysz jeża u siebie na podwórku musisz zachować się spokojnie, żeby mu się dobrze przyjrzeć. Jeże to ssaki, zaliczane do owadożernych. Jeże zazwyczaj prowadzą nocny tryb życia, ale czasem robią wyjątki. Więc macie małą szanse zobaczyć jeża rankiem. Lepiej nie podchodzić za blisko. Jeżyki mają kolce koloru czarnego, (czyli przekształcone włosy). Żywią się małymi gryzoniami, ślimakami, dżdżownicami, wężąmi, jaszczórkami i tym co znajdą na ziemi. Czasami też jadają owoce spadłe z drzew. Ich ochrona polega na zwijaniu ciała w kulkę, i w taki sposób odstraszają drapieżniki.Tagi: jeże
13:58, miluna511 , jeże
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 maja 2011
Pies "York"

Napewno nieraz słyszycie o psach Yorkach. To bardzo małe i wymagające pieski. Snoopy przypomina, że psy to odpowiedzialność, ale przy Yorkach jest jeszcze gorzej. Wiecie, że Yorki nie jedzą tego co inne psy np. podwórkowe, tylko jak się mówi "marcepany". Czyli drogie i nie byle jakie jedzonko. Spożywają specjalne karmy produkowane tylko dla tych ras. Jedzą tak, ponieważ mają delikatne żołądki. I jeszcze jedno o czym powinno się pamiętać: nie rosną. Tak, tak nie rosną. To dziwne ale możliwe, i chyba każdy o tym wie. Prawda? Narka...  :)


Tagi: Yorki
22:09, miluna511 , psy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 30 maja 2011
MASKOTKA BLOGA!!!

Cześć! Teraz zapoznam was z MASKOTKĄ BLOGA!!! 

Od dziś pojawia się nam maskotka bloga mój.ulubiony.pupilek.pl.  Będzie pilnować, aby dzieci odwiedzali jej blog. A wreszcie powiem wam kto to taki. Snoopy! Snoopy! Snoopy! To SNOOPY! Pewnie znacie Snoopiego z bajek i książeczek, a teraz jeszcze jest maskotką naszego bloga! Snoppy pilnuje co dzieci piszą w czacie i czy odwiedzają ten blog. Więc uwaga na Snoopiego! Narazie!!! Kotki, nasze pociechy!

Dziś o kotach. Jak trzeba postępować, aby cię polubiły? Mósisz być spokojny i obdarzyć je zaufaniem. Gdy wariójesz kot nie wie na czym skupić uwagę i gubi się, a jak jesteś spokojny wie na czym ma się skupić- na tobie. Polecam na początek dawać kotkowi smakołyki za dobre zachowanie. Kot ma się oswojić, więc nie trzeba go bić, ani szturchać. Gdy zrobisz coś za mocno traci do ciebie zaufanie i powtarzasz wszystko od nowa...  :)


15:32, miluna511 , koty
Link Komentarze (1) »
sobota, 28 maja 2011
Pies "Husky"

Pies Husky ( czytaj: Haski ) jest jednym z moich  ulubionych psów. Ma on piękne niebieskie oczy i lśniącą, biało-czarną sierść. To pies przyjazny lecz wymagający. Potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Jest miły dla dzieci, ale uwaga może skoczyć w każdej chwili. Husky jest godny naszej uwagi. To wspaniały pies!


Tagi: husky
22:04, miluna511 , psy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 maja 2011
Kolejna ZAGADKA.

Podam kolejną zagadkę na temat zwierząt. Tym razem chodzi tu o dużę i ciężkie zwierzę, które zamieszkuje tereny Afryki:

"Chociaż zawsze trąbę nosi, nikt go o koncert nie poprosi."

 

10:27, miluna511 , zagadki
Link Komentarze (1) »
środa, 25 maja 2011
Weź wiewiórę do kieszeni...

Wiem, że nigdy nie pisałam o wiewiórkach, ale chyba zaczne dodawać krótki notki o tych małych, zwinnych rozrabiaczkach. Dam wam dwa filmiki, na których będą pokazane nasze gwiazdki.Na pierwszym przedstawiono wiewiórkę jak skubie orzeszka, a na drógim kilka śmiesznych zdjęć. Zapraszam, miłego oglądania!!  :)


Mój królik jest w ciąży.

Czego spodziewać się po króliku w ciąży? 

1. Królik po dopuszczeniu rodzi po 30- 35 dniach (w granicach miesiąca). 

2. Najlepiej karmić go karmą i dawać mu mleko, oraz nie dopuszczać z innymi królikami. 

3. Przebywając w towarzystwioe ciężarnego królika należy zachowywać się cicho.

4. Uwaga! Królik podczas ciąży jest agresywny oraz czuły na dotyk (może ugryźć, więc najlepiej małe dzieci trzymać z daleka). 

5. Posłanie wyścielać z suchych trocin (najlepiej z dzrzewa iglastego).

6. W porze porodu pozostawić któlika w ciepłym i cichym miejscu, królik rodzi w nocy około 20-30 min. 

7.Królik wykopuje sobie nore i wyrywa własną sierść, by zapewnić ciepło młodym.

 


wtorek, 24 maja 2011
Psiaki...

A to rasa psa kieszonkowego: "Chihuahua" . Jest to bardo mały pies, który do tego jest płochliwy i wymaga od posiadacza cierpliwości. Ten który jej nie ma nie mże posiadać takiego pieska.


 


21:11, miluna511
Link Komentarze (1) »
środa, 11 maja 2011
Chomiczek się kręci.

Mówiąc prosto i wyraźnie chomikowi potrzebne jest trochę ruchu i rozrywki. Tak jak nam zabawa. Lecz gdy chomik kręci się cały dzień może mu się to odbić w drógą strone- złą. Zsapie się i prawdopodobnie może zdechnąć. Mi jeden chomik tak zdechł, zmęczył się i [...] .  Uwaga, chomik musi sie kręcić lecznie do przesady!!  Pamiętajcie!;)


20:50, miluna511 , gryzonie
Link Komentarze (1) »