| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Www.alegro.pl
Www.facebook.pl
Www.fotka.pl
Www.girlsgogames.pl
Www.gry.pl
Www.mojulubionypupilek.pl
Www.morusek.pl
Www.nasza-klasa.pl
Www.o2.pl
Www.onet.pl
Www.pandanda.pl
Www.panfu.pl
Www.wp.pl
Www.wrzuta.pl
Www.youtube.pl
sobota, 19 maja 2012
Mój nowy chomik ;)

Ponad tydzień temu wybrałam się do pobliskiego sklepu zoologicznego po chomika. Wcześniej bardzo dużo czytałam w internecie o tych stworzeniach, ponieważ chciałam, żeby chomik szybko zdobył do mnie sympatię. Okazało się, że to nie jest takie łatwe. Mój chomik już w sklepie skrzeczał i uciekał od sprzedawcy, ale i tak go kupiłam, ponieważ miałam nadzieję, że to tylko takie przejściowe zachowanie. W domu nastał następny problem: Jak bezpiecznie włożyć go do klatki? Ja nie ukrywając "bałam się" tego małego zwierzaczka, więc dałam pudełko z chomikiem w środku dla mojej przyjaciółki, żeby ona go wsadziła do klatki. Wsadziła rękę do pojemnika i po pokoju rozległo się głośne skrzeczenie. Potem wzięła go na ręce, a ona z całych sił próbowała uciec. Ale na szczęście wkrótce był już w klatce. Trzymałam ją przez trzy pierwsze dni bez brania na ręce i dotykania, chociaż skrzeczała nawet gdy zobaczyła w pobliżu człowieka. Potem dawałam jej smakołyki przez klatkę, a dopiero po 6 dniach, WZIĘŁAM NA RĘCE. To nie było takie łatwe, starałam się być delikatna, aby nie zmarnować więzi, która powstała przez te kilka dni. Najpierw moja przyjaciółka wzięła ją, bardzo jej uciekała, więc dała mi. Wedle mojego ździwienia, na moich dłoniach była spokojna jak aniołek. Więc moje starania nie poszły w las. Udało się. Od dziś będę brała ją na ręce kilka razy dziennie, aż się do mnie przyzwyczai. Bym zapomniała, moja szybka chomiczka przez kilka dni była bezimienna. Lecz po długim namyśleniu dałam jej imię Popi. Poniżej jej zdjęcia: 


Polecam do stosowania tych metod! 

Tagi: chomik
15:45, miluna511 , gryzonie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 czerwca 2011
Koszatniczki.

Koszatniczka- Gatunek gryzonia z rodziny koszatniczkowatych. Podobna jest do chomika, szczura, myszki lecz jest od nich o wiele, wiele zwinniejsza i szybsza. Zwierzę to wkłada w swoje życie dużo ruchu. Trochę trudno taką koszatkę oswojić, ale jest to możliwe. Jedzą suche siano, liśćmi drzew: brzozy, gruszy, grabu, jabłoni, lipy, leszczyny i innymi listeczkami polskich drzew. Koszatniczki żyją i w hodowli i na wolności, zazwyczaj w Chile. 

Niestety na zdjęciu nie widać, ale koszatniczki mają ogon.

środa, 11 maja 2011
Chomiczek się kręci.

Mówiąc prosto i wyraźnie chomikowi potrzebne jest trochę ruchu i rozrywki. Tak jak nam zabawa. Lecz gdy chomik kręci się cały dzień może mu się to odbić w drógą strone- złą. Zsapie się i prawdopodobnie może zdechnąć. Mi jeden chomik tak zdechł, zmęczył się i [...] .  Uwaga, chomik musi sie kręcić lecznie do przesady!!  Pamiętajcie!;)


20:50, miluna511 , gryzonie
Link Komentarze (1) »
środa, 27 kwietnia 2011
Kkkrólikkk... iii

Czeeeść!! Spora część ludzi patrzy wyłącznie na wygląd naszych domowych pupili. Ale to błąd. Niestety tak jest, że dużo osób je popełnia. Np. króliki. Niektóre ładne, inne brzydkie. Lecz nikt nie spojrzał na charakter króliczka. Jeśli jest miły, nie gryźe to czemu go nie lubić?? Nieewieem. Ale trzeba też na to patrzeć! Zawsze!


środa, 06 kwietnia 2011
Myszki i szczurki.

18:50, miluna511 , gryzonie
Link Komentarze (1) »
wtorek, 01 lutego 2011
Choroba świnek.

Wiem że to zabrzmi dziwnie lecz świnki morskie też mają własne choroby i uczulenia. Moja koleżanka ma świnkę która ma uczulenie na trociny!! Właśnie co zrobić z taką świnką?? Jakie to objawy?? To dobre pytanie!! No cuż gdy już nasza świnka ma takie uczulenie (na trociny) najlepiej: 1 sposób.: Nie wykładać trocin na klatkę, akwarium - zastąpić to materiałem lub kocem. Sposób 2 .: Nie zwracać na to uwagi i próbować przyzwyczajać zwierzę do trocin - ten sposób wydaje mi się LEPSZY. Ale 2 sposób ma też złe strony: jak ciągle dokuczają nam objawy następujące: krosty które powodują ból u świnki, płochliwość... itd. , Lecz jest ich dużo więcej. Prosto mówiąc nic nie jest dobre. :)